لینک سازی

عوامل مهم و موثر در لینک سازی

عوامل مهم و موثر در لینک سازی

همانطور که در مقالات گذشته به آن اشاره کردیم، لینک سازی یکی از موارد بسیار مهم و با ارزشی است که امروزه در سئو به جهت دریافت اعتبار توسط آن، توجه ویژه ای به آن می شود. یک سئو کار و یا یک وب مستر باید اطلاع داشته باشد که یک لینک معتبر و موثر دارای چه ویژگی هایی است و چه شرایطی را دارا می باشد.

در این مقاله سعی بر آن داریم تا به عوامل مهم و تاثیر گذار در جهت لینک سازی اشاره کنیم و هرکدام از آنها را بررسی نماییم.

 • TLD

  یکی از مهمترین قسمت های لینک سازی مربوط به پسوند دامنه سایت لینک دهنده (.com .edu .org وغیره) می باشد. مسلماً دریافت لینک از سایت های دانشگاهی با پسوند .edu و یا سایت های ارگان های دولتی با پسوند .org برای گوگل از اهمیت و ارزش ویژه ای برخوردار می باشد و دارای ارزش و کیفیت فوق العاده زیادی می باشد و در صورتیکه بتوانید از این دامنه ها لینک دریافت نمایید قطعا تاثیر فوق العاده زیاد آنرا مشاهده خواهید نمود.

 • میزان محبوبیت سایت لینک دهنده

  نکته دیگری که قبل از لینک سازی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید میزان محبوبیت سایت لینک دهنده و اعتبار دهنده می باشد. قبل از هر چیز باید بدانید سایتی که می خواهید از آن اعتبار دریافت کنید آیا به تنهایی دارای اعتبار می باشد یا خیر.

 • امتیاز اعتماد و اعتبار سایت

  نکته بعدی که باید آنرا مورد بررسی قرار دهید، بررسی اعتبار و امتیاز سایت لینک دهنده نزد گوگل می باشد.

 • تنوع دامنه و IP

  در قسمت بعد باید توجه داشته باشید که از چه تنوع و دامنه از IP ها و دامنه هایی به سایت شما لینک داده می شود.

 • نگاه مردم و شبکه های اجتماعی

  یکی از مهمترین قسمت هایی که امروزه به آن توجه ویژه ای می شود بررسی نگاه مردم و شبکه های اجتماعی به سایت مورد نظرمان است. در حال حاضر نه تنها گوگل که تمامی موتورهای جستجوگر توجه ویژه ای به بازخورد نظر و فیدبک کاربران در شبکه های اجتماعی به سایت مورد نظرمان را دارند.

 • Anchor Text

  در انتها نکته ای که کماکان اثر گذار بوده و در صورت انجام صحیح آن نگاه موتورهای جستجوگر را به خود جلب می نماید استفاده از Anchor Textیا کلمه کلیدی در خود لینک ها می باشد.

باید توجه داشته باشید که لینک سازی یکی از مهمترین فرآیندهایی است که برای سئوی یک سایت باید انجام گیرد پس سعی کنید که این فرآیند را با دقت و به صورت صحیح انجام دهید تا در انتها نتیجه موثر را برای خود فراهم نمایید.

نکته ای که در پایان می توان به آن اشاره نمود آن است که امروزه همه چیز بستگی به خود خواهد داشت. در صورتیکه بتوانید از راه صحیح کاری را انجام دهید بعد از گذشت زمان بهترین بهره را خواهید برد پس در کنار تلاش و پشتکار، فاکتور صبر را همراه خود داشته باشید.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات 0 / 5. شمارش آرا: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

هیچ نظری وجود ندارد

 • سلام، مهمان