مسابقه اینستاگرامی

چگونه یک مسابقه اینستاگرامی با کمک حامی ایجاد کنیم؟

برگزاری مسابقه اینستاگرامی با مشارکت حامی مالی

آیا تا به حال به فکر برگزاری یک مسابقه اینستاگرامی افتاده اید؟

آیا دوست دارید بازدید‌های بیشتری در اینستاگرام داشته باشید؟

آیا تا به حال تجربه برگزاری یک مسابقه با استفاده از تبلیغات در اینستاگرام و همچنین، تبلیغات اسپانسر اینستاگرام را داشته اید؟

آیا به مشارکت با یک حامی مالی فکر کرده‌اید؟

در این مقاله چگونگی پیدا کردن و کار با حامی مالی برای برگزاری مسابقۀ خود در اینستاگرام را خواهید آموخت و یاد خواید گرفت که چگونه با برگزاری یک مسابقه، کاربران بیشتری را به سوی خود جذب نمایید.

چرا برای مسابقۀ اینستاگرام نیاز به حامی دارید؟

حامیان مسابقه‌ های اینستاگرامی می‌توانند شکل های مختلفی داشته باشند. برای مثال، آن‌ها می‌ توانند برای حمایت از کل مسابقه پول نقد بپردازند یا تنها بخشی از جایزه را به عهده بگیرند. درهرصورت، ارزش جایزۀ مسابقۀ شما را افزایش می‌دهند و این مسئله باعث می‌شود افراد بیشتری در قرعه‌کشی برنده شوند.

ارائۀ بسته‌های جایزه با کمک حامیان مالی مختلف، سبب افزایش تعداد افراد شرکت‌ کننده در مسابقه و نیز ارزش جایزۀ شما می‌شود.

ارائه جایزه با استفاده از مشارکت اسپانسر ها
ارائۀ بسته‌ های جایزه با مشارکت اسپانسر‌های مختلف، موجب افزایش بازدید از صفحۀ شما و درنتیجه افزایش ارزش جایزه‌ تان خواهد شد.

 

از‌ آنجا‌ییکه حامی، احتمالاً مسابقۀ شما را ترویج خواهد نمود، بازدید مخاطبان جدید از صفحۀ شما افزایش خواهد یافت. همچنین شما می‌توانید از این فرصت برای ایجاد روابط قوی با صنعتی که حامی مسابقۀ شماست، استفاده کنید.

در نهایت، یک حامی قوی برای مسابقۀ اینستاگرام، به نفع برند شما، حامی‌ شما و مخاطبان شما خواهد بود. این نکته باعث می‌شود که بدون هیچ وقفه‌ای به‌دنبال پیدا کردن حامی برای مسابقۀ خود در اینستاگرام باشید.

پیدا کردن حامی مناسب، زمانی که می‌ دانید کجا و چگونه به‌دنبال آن باشید، آسان‌ تر از آن است که فکر می‌ کنید.

 

فقط کافیه که این ۵ مرحلۀ ساده را دنبال کنید:

۱٫ مسابقۀ خود را برنامه‌ریزی کنید.

قبل از شروع به جست‌وجو برای یک حامی مالی، باید دربارۀ مسابقۀ اینستاگرام خود تصمیم‌ گیری کنید. شما باید عوامل زیر را در نظر داشته باشید:

– چگونه مردم در مسابقه شرکت خواهند کرد؟

آیا می‌خواهید کاربران یک تصویر بسازند و با هشتگ آن را به اشتراک بگذارند؟ یا از لینک پروفایل شما برای رفتن به صفحۀ اصلی که اطلاعات اصلی‌تان را ارائه می‌دهد، استفاده کنند؟

– چه جایزه‌ای پیشنهاد می‌دهید؟

جایزۀ نقدی می‌دهید یا محصولات خاصی را مدنظر دارید؟ از حامی مالی خود چه انتظاری دارید؟

– چه هدفی دارید؟

آیا هدف شما جمع‌ آوری اطلاعات از طریق نرم‌افزار مسابقه است یا فقط می‌خواهید پست‌ هایتان دیده شود و مخاطبان جدید پیدا کنید؟ احتمالاً حامیان شما تمایل بیشتری برای کسب اطلاعات و سرنخ دارند.

قبل از نزدیک‌ شدن به حامیان بالقوه، جزئیات دقیق مسابقه از قبیل چگونگی حضور مردم و نوع جوایز را مشخص کنید.

جوایز انتخاب شده برای مسابقات اینستاگرامی
قبل از تماس با حامیان بالقوه، جزئیات دقیق مسابقه اینستاگرامی از قبیل چگونگی حضور مردم و نوع جوایز را مشخص کنید.

 

هدف شما چه نوع مخاطبی است؟

برای مثال، اگر می‌خواهید مخاطب محلی جذب کنید، انتخاب کسب‌ و‌ کار محلی دیگری که به تعداد جوایز شما اضافه کند، انتخاب خوبی است. اگر می‌خواهید توجه ملی را به دست آورید، انتخاب یک حامی تأثیرگذار روش بهتری است.

همچنین مطمئن شوید که تمام قوانین و مقررات مسابقۀ اینستاگرام را اجرا کرده‌ اید. هنگامی که تمام جزئیات رقابت را که در بالا توضیح داده شده است روشن نمودید، تصویری واضح از مسابقه‌ ای که می‌خواهید اجرا کنید، خواهید داشت. این باعث می‌شود که تصمیم بگیرید برای رسیدن به هدف خود، به چه نوع حمایت‌ کننده‌ای نیاز دارید.

 

تأثیرات پژوهشی و مشاغل مرتبط

شما می‌ خواهید بهترین حامیان مالی را برای مسابقۀ خود پیدا کنید. این حامیان باید:

  • به‌ جای رقیبی مستقیم، کسب‌ و‌ کاری مکمل یا تأثیرگذار باشند.
  • اعضای مخاطب هدف شما را داشته باشند. اگر آن‌ ها بخشی از مخاطبانی را داشته باشند که شما هنوز نتوانسته‌ اید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، بهتر است.
  • به نحوی جایزه را انتخاب کنید که مخاطبان مورد علاقۀ شما را جذب کند.
  • خود را جای کسانی بگذارید که می‌خواهید با آن‌ ها ارتباط برقرار کنید. اجرای مسابقات با حامیان مالی مانند مراجعه به مشتریان آن دسته از کسب‌و‌کار است؛ بنابراین باید خوشحال باشید که نامتان به نام تجاری و محصول آن‌ ها گره خورده است.

 

فهرست بالا چیزی است که شما از حامیان مالی می‌خواهید. اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که شما چه کاری می‌ توانید برای حامیان خود انجام دهید.

 

انتخاب کسب و کاری محلی به عنوان نیروی مکمل تبلیغات اینستاگرامی
اگر کسب‌ و‌ کاری محلی دارید، انتخاب کسب‌ و کاری مکمل که مخاطبانتان با مخاطبان آن‌ هم‌ پوشانی دارد، می‌تواند حرکتی عالی برای هر دوی شما باشد.

 

به این فکر کنید که چه چیزی پیشنهاد شما را برای حامیان بالقوه جذاب خواهد کرد.

آیا شما مخاطبانی دارید که حامی شما می‌خواهد به آن‌ها دسترسی داشته باشد؟
آیا چیزی که شما از مسابقه به دست می‌آورید، به نفع حامی مالی‌ تان است؟
آیا این حرکتی خوب برای آن‌ هاست؟

تمام این سؤالات را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که حامی مالی شما نیز سود خواهد برد.

 

ممکن است که شما کسب‌ و‌ کاری را در نظر داشته باشید که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید، کمک‌ گرفتن از حامیان احتمالی ضرری نخواهد داشت. یکی از ابزارهایی که می‌تواند کمک کند، Klear است.

Klear  به شما امکان می‌دهد که در اینستاگرام صفحات تأثیرگذار را جست‌ و جو کنید و حتی مکان آن را پیدا کنید. این نکته، به‌ خصوص برای کسب‌ و‌ کارهای محلی کوچک مفید است.

هنگامی که صفحه یا فردی تأثیرگذار را که مورد علاقه‌ تان است پیدا می‌کنید، روی Open Profile کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری دربارۀ میزان مشارکت آن‌ ها و چگونگی تأثیرگذاری‌ شان مشاهده کنید.

استفاده از ابزار klear برای مسابقات اینستاگرامی
ابزاری مانند Klear می‌ توانند به شما در شناسایی افراد تأثیرگذار و برندهای مختلفی که می‌خواهید مسابقه‌ تان را حمایت کنند، کمک کنند.

 

۳٫ حامیان بالقوه را پیدا کنید.

پس از اینکه چند نام از حامیان بالقوه را برای مسابقۀ خود در اینستاگرام پیدا کردید، وقت آن است که از آن‌ها کمک بگیرید. شما می‌ توانید از طریق رسانه‌ های اجتماعی با آن‌ ها تماس بگیرید. اما اگر به‌طور مستقیم به آن‌ها ایمیل بزنید، شانس بهتری دارید. وقتی که ایمیل می‌دهید، دربارۀ مسابقۀ خود، مزایای آن برای حامی مالی و انتظاری که از آن‌ها دارید، صریح و روشن صحبت کنید.

در یک زمان تنها با یک حامی صحبت کنید. به این دلیل که به‌طور هم‌ زمان با دو مارک رقیب که مایل به حمایت از مسابقۀ شما هستند به توافق نرسید. اگر این اتفاق بیفتد، شما حداقل یک پل را سوزانده‌اید.

 

جزئیات مشارکت خود را بررسی کنید.

هنگامی که یک حامی مالی مناسب یافتید، باید جزئیات مشارکت خود را چک کنید. شما باید برخی مسائل را مشخص کنید. ازجمله:

  • چه کسی در چه جنبه‌ای مشارکت خواهد کرد؟
  • به‌طور خاص از اسپانسر چه انتظاری دارید؟
  • در عوض، چه مزایایی برای حامی مالی وجود دارد؟
  • تاریخ مسابقه، زمان نیاز شما به کمک حامی مالی و زمانی که آن‌ ها جبران حمایت خود را دریافت می‌کنند.
مشخص نمودن تاریخ مسابقه
تاریخ مسابقۀ اینستاگرام و سایر جزئیات را با حامی خود هماهنگ کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که نام خود و حامی‌تان را در یک صفحه قرار می‌دهید تا مسابقه را به‌آرامی و به‌طور مؤثر پیش ببرید.

 

۵٫ مسابقه را اجرا کنید.

هنگامی که یک اسپانسر برای مسابقۀ خود در اینستاگرام پیدا کردید، فقط باید مسابقه را اجرا کنید! علاوه بر پیروی از تمامی قوانین و مقررات مسابقۀ اینستاگرام، چندین ملاحظۀ دیگر نیز وجود دارد که در هنگام کار با حامی مالی باید در نظر داشته باشید.

همیشه حامیان و حمایت‌ کنندگان را در پست‌ های اینستاگرام مربوط به مسابقه تگ کنید. این کار کمک می‌کند ترافیک را به حامیان خود اختصاص دهید و مشارکت خود را تقویت کنید.

از کاربران نخواهید که خود یا دوستان خود را در تصویر یا نظریات تگ کنند. هرچند که این مسئله عادی است، برخلاف قوانین مسابقۀ اینستاگرام است. کاربران می‌توانند خودشان یکدیگر را تگ کنند؛ اما شما نمی‌ توانید از آن‌ها بخواهید این کار را انجام دهند.

تگ کردن حامی مسابقه اینستاگرام
همیشه حامی مسابقه اینستاگرامی خود را در زیر هر پست تگ کنید.

 

از نرم‌افزار مسابقه استفاده کنید تا بتوانید از اطلاعات واقعی به‌جای مشارکت استفاده کنید. همچنین این نرم‌افزار به‌ راحتی انتقال اطلاعات را انجام می‌دهد و اگر لازم بود می‌توانید این اطلاعات را با اسپانسر خود به اشتراک بگذارید.

اجازه دهید کاربران بدانند هنگام ورود به مسابقه (اگر از نرم‌افزار مسابقه استفاده می‌کنید) هر اسپانسر به چه اطلاعاتی دسترسی پیدا می‌کند. شما باید این را به‌ وضوح در صفحه بیان کنید.

نکات نهایی

برگزاری مسابقه در اینستاگرام سیلی از تعامل را ایجاد می‌کند که به بهبود کسب‌ و‌ کار شما منجر می‌شود؛ اما به‌دست‌ آوردن حمایت‌ کننده برای مسابقه، به افزایش دید شما کمک می‌کند. همچنین می‌ تواند به شما در ایجاد روابط قوی با همتایان و نفوذگران صنعت یاری رساند.

هنگامی که برای مسابقۀ خود در اینستاگرام، به‌دنبال حامی مالی می‌گردید، مطمئن شوید شخصی که برای مسابقه انتخاب می‌کنید، به همان اندازه که شما سود می‌برید، بهره ببرد.

 

مقالات مرتبط با تبلیغات در اینستاگرام

۱- تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

۲- ۳ روش جذاب جهت استفاده از تبلیغات داستانی در اینستاگرام

۳- چگونه تبلیغات موفقیت آمیز برای کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی داشته باشیم؟

 

منبع مقاله

ترجمه شده توسط تحریریه آژانس دیجیتال مارکتینگ سئوتبریز

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات 0 / 5. شمارش آرا: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان