رنگ برند

انتخاب رنگ برند و ارتباط آن با افزایش فروش

انتخاب رنگ برند و ارتباط آن با افزایش فروش

به عنوان صاحب یک برند، گاهی وقت ها ممکن است تصمیم جدی در ارتباط با رنگ برند خود بگیرید که این تصمیم در صورت استفاده صحیح می تواند در میزان فروش شما بسیار موثر باشد. رنگ ها می توانند باعث افزایش محبوبیت شما شوند و همچنین افزایش تعامل و حضور کاربران را برایتان به ارمغان بیاورند.

با استفاده از روانشناسی رنگ ها، می توانید بصورت یکپارچه شروع به برقراری تعامل و ارتباط با کاربران داشته باشید و آنها را ترغیب به خرید از محصولات خود کنید. البته در این رابطه باید دقت کافی را در جهت انتخاب رنگ داشته باشید به عنوان مثال، رنگ قرمز یکی از طیف رنگ های محبوبی است که افراد زیادی تمایل دارند تا از آن در ترکیب رنگ های خود استفاده کنند چون این رنگ به سرعت نگاه ها را به خود جذب می کند. اما باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که رنگ انتخابی شما نباید مغایر با هدف و پیام برند شما باشد.

برای برندتان رنگ مناسب انتخاب کنید

انتخاب رنگ یکی از مسائل بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در صورتیکه که کسب و کار شما در بازار مورد هدف بصورت منحصر بفرد باشد، رنگ برند شما نیز می بایست این خصوصیت را داشته باشد و به نوعی نمایانگر خصوصیت برند شما باشد.

در ابتدا لازم است که تعریفی از اهداف خود داشته باشید و مشخص کنید که چه چیزی باعث می شود تا برند شما منحصربفرد باشد و همچنین مشخص نمایید که دوست دارید چه تاثیری بر روی مشتریان داشته باشید.

شروع به تهیه یک لیست از کلمات کلیدی نمایید و ۳ موردی که بصورت کامل شامل حال برند شما و کاری که شما می کنید می شود را انتخاب نمایید. سپس با استفاده از روانشناسی رنگ ها، می توانید به طیف رنگ هایی دسترسی پیدا کنید که برای کسب و کار شما موثر هستند. به عبارت دیگر می توانید با استفاده از رنگ های مورد نظر و همراستا با برند خود، بهترین خصوصیات هر فصل را به جهت معرفی کسب و کار خود پیدا کرده و از آنها در فصول مختلف استفاده کنید.

کسب و کار در فصل بهار

در این فصل استفاده از رنگ هایی که خاصیت درخشندگی داشته و روشن می باشند استفاده کنید. رنگ هایی که وضوح و گرما را با خود همراه دارند.

کسب و کار در فصل تابستان

فصل تابستان، فصل رنگ های لطیف و حساس می باشد. استفاده از خطوط نرم و ملایم به سبک آبرنگ از نشانه های رنگی فصل تابستان است.

 

کسب و کار در فصل پاییز

رنگ های خاکی همراه با سایه های گرم برای کمپین های پاییزی مناسب ترین انتخاب است.

کسب‌وکار در فصل زمستان

استفاده از رنگ مشکی و سایه های سرد و روشن، انتخابی مناسب جهت این فصل پایانی سال است.

با توجه به روانشناسی رنگ ها و استفاده از خصوصیات رنگی هر فصل، می توانید پیامی پر قدرت و مطمئن را آماده و منتشر کنید. در قسمت زیر به برخی از خصوصیات رنگ ها اشاره خواهیم داشت.

  • زرد : نمایانگر عزت نفس، اعتمادو مثبت اندیشی است و حس خوشحالی را به بازدیدکننده منتقل می کند.
  • قرمز : نمایانگر انرژی، قدرت و حس سرزندگی است.
  • آبی : رنگی مناسب ارتباطات است که نمایانگر احساس صداقت، منطق و کارایی مناسب می باشد.
  • نارنجی : خلاقیت، سرگرمی و لذت از خصوصیات بارز این رنگ می باشد.
  • سبز : احساس خوب آرامش و تعادل

حال شما با ارتباط موثر رنگ ها و برندها آشنا شدید پس وقت آن رسیده تا دوباره نگاهی به برندتان بیاندازید و دانسته های جدید خود را بر روی آن لحاظ نمایید.

 

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات 0 / 5. شمارش آرا: 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

هیچ نظری وجود ندارد

  • سلام، مهمان